9 Ekim 2019 Çarşamba

ÇEKİLİŞ + ÜNİVERSİTENİN GÜZEL YANIMerhaba blog severler! Bugün buraya bir çekilişle ve üniversitemin güzel yanıyla geldim.

Önce çekilişten bahsedeyim. Kitap Aldatma Lisansı – R.J. Red. Okumaya yeni başladım, o yüzden yorumumu muhtemelen çekilişten sonra okuyacaksınız.


Çekilişe katılmanız için yorum yapmanız yeterli, 15 Eylül’de son bulacak. Profilinizden mail adresinizi göremiyorsam yorum olarak bırakırsanız sevinirim.

Not: Kargo alıcıya aittir.

Arka kapak: Değersizlik duygusu ile başa çıkmaya çalışan Galina’nın, Rus Dış İstihbaratı SVR’ye girdikten sonra nefret, şehvet ve aşk üçgeninde psikolojik, fizyolojik ve cinsel yöntemleri birlikte kullanarak işlediği cinayet ve komploların sürükleyici bir şekilde anlatıldığı roman aynı zamanda aldatma- aldatılmanın temellerine inerken, olumsuz duyguların kafanızda silinip atılması ve sorunların çözümün nereden  başlamanız gerektiğini anlatan kişisel gelişim kitabı özelliği de taşımaktadır. Psikanalizin casusluk ve karşı-casusluk faaliyetleriyle etkin şekilde kullanılışı kitabı hayretler içinde ve soluksuzca okumanızı sağlayacaktır.
 
Kendi hayatınızdan kesitler bulacağınız romanda, Galina’nın hatalarının derinliklerine inerken hatalarının gerçekten hata olup olmadığı tartışılırken kendi “hatalarınızı” da değerlendirmeye imkan bulacaksınız.
 
Gerilim, tehlike, belirsizlik ve tüyler ürperten aldatmacaların ustaca ve baş döndürücü şekilde kurgulandığı romanda olayların gelişim ve sonuçlanma hızı duygu durumunuzun sürekli değişmesi sonucunu doğuracaktır.
 
Sigmund Freud, Erich Fromm ve Alfred Adler gibi pek çok duayenden yapılan alıntılar kitabı tekrar tekrar okunmaya değer kıldığı gibi kurguların gerçekçiliğini de ortaya koymaktadır.


Şimdi gelelim üniversitemin güzelliklerine. Genel olarak okuldan şikayet eden biriyim, yine de beni mutlu eden yönleri de var. Aslında öğrenci olmayı seviyorum ama yakınmadan da olmuyor. :D Okulun en sevdiğim iki yönü kampüsü ve KEDİLERİ.

Fakülteye girip çıkarken ya da derslerde kedilerle iç içe olmayı seviyorum. Bazen kendisini sevdiren bazense dönüp arkasını giden bu canlılar kampüsün olmazsa olmazı…


Bizimle derslere de giriyorlar; bugün hocalardan biri derse “Sevgili öğrenciler ve kedilerimiz…” diye başladı. Onlar da arada miyavlayarak derse eşlik ediyorlar ve blok derslerde sıkılıp kapının önünde durup birinin ona kapıyı açmasını bekliyorlar. :D Her an masaya bir kedinin atlayabilme olasılığı dersleri benim için daha ilginç kılıyor.

İyi ki varlar, iyi ki kampüsteler.


26 yorum:

 1. Sevgili öğrenciler ve kedilerimiz:D ne hoş bi hitapp

  YanıtlayınSil
 2. ne kadar güzel 😊....katılırız tâbi ki 😊 canım benim bol katılımı olur inşallah sevgiler canım benim 😊🌸

  YanıtlayınSil
 3. Ne güzel bir okulmuş orası.Hangi Üniversite acaba ? :))

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Camgüzeli,
   İstanbul Üniversitesi :)) Aslında seven kadar nefret edenler de var ama onlar güzel bir yazıda barınmayı hak etmiyorlar. Bir de korkanlar var ki uzaktan görünce kaçmaya çalışıyorlar, onlar da ayrı bir tür :/

   Sil
 4. GÜZEL BİR KAMPANYA, BAŞARILAR DİLERİM.

  YanıtlayınSil
 5. Sen bu gidişle kedi sahibi olursun 😀

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Yaşamdan Yazılar,
   Çok istiyorum :D Kendi evime çıkayım hemen sahipleneceğim :D

   Sil
 6. Üniversiteli kediler ha 😂

  Çekilişe katılanlara bol şans diliyorum , bol katılımlı olsun çekilişiniz ^^

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Küçük Hanım,
   Üniversiteye çok yakışıyorlar, demirbaş onlar :))

   Sil
 7. Kediler bizim kampüste de her yerde. Devamlı uyukluyor olmaları kıskandıracak cinsten :D
  isinonur9@gmail.com herkese bol şans! :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Işınonur,
   Özellikle de sabahları insan yanlarına kıvrılmak istiyor :D

   Sil
 8. Güzelmiş "öğrenciler ve kediler:)".

  YanıtlayınSil
 9. mail adresim çıkıyor mu ki? kardelenolurum@gmail.com.

  YanıtlayınSil
 10. hehe kampüsteki kediler iyi bi kitap ismi olur he :) çekilişlere katılmıyom amaa bugünlerde bloglardan seçmeler yazarsam duyururuuum :)

  YanıtlayınSil
 11. marmara üniversitesinde de bizim bir kedi vardı. hep anfi ye çişini yapıyordu :( hocalar bu yüzden çok almak istemese de mutlaka içeri sokuyorduk. Allah m o ne tatlı şeydi öyle

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Büşra Bayram,
   Bizimkiler yapmıyor bence ama tek istisna olarak amfi 1 biraz kokuyor arada :D Gerçi insanlarla da ilgili olabilir 1000 kişilik çünkü :((
   Yerim onu, kediyle ders dinlemek daha eğlenceli bence arada miyavlıyorlar değişiklik oluyor :D Gerçi bizim sınıfta korkan da çok var :/

   Sil
 12. Ne kadar şanslısın öyleyse.:)
  Bizim kampüs çok büyük değildi ama formasyonumu aldığım kampüs büyüktü ve kedileri de vardı. Koridorlarda bizimle birlikte dolanırlardı. :)

  YanıtlayınSil
 13. Minnoş kediler. Ben ana kampüste değilim o yüzden fakülte alanı çok küçük. Liseye devam ediyor gibi hissediyorum çoğunlukla 😭

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Gonca'nın Dünyasından,
   Prefabrikte ders görmüş biri olarak en azından normal bir binaya sahipsin demek istiyorum :D

   Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...