2 Ekim 2015 Cuma

Film: Küçük Prens


“Aaa Küçük Prens gelmiş, bir ara gidelim.”

“Ders saatlerimizi ayarlayalım da Küçük Prens izleyelim.”

“Ne zaman gidiyoruz yaaa?”

Benzeri konuşmaların sonucunda izlemeye gidebildik.  Dört seansı iyidir, ortak noktamızdır diyerekten, koştur koştur filme yetiştik.

Bir de sabah sinemaya gideceğimizi unutup Küçük Prens tişörtümü giymişim iyi mi?! Artı üstüne de çikolata döküldü, tam oldu!


“Çocuklar, yetişkinlere daima büyük bir hoşgörü göstermeli.”
Filmin ilk yarısı kitapla daha ilişkiliydi. Hatta kitabın tamamını ilk yarıda anlatmışlardı ve ikinci kısım yeni bir kurguydu.

Fragmanını bile izlemeden giden ben, film arasında daha farklı bir film beklediğimi yine de bu versiyonundan da hoşlandığımı düşündüm.

Sonunda ise gözler yaşlı “Harikaydı be!”diyerek salondan çıktık.


Ağlattı. Küçük Prens hep ağlatır zaten…

Artık şehirlerde yıldızları göremiyoruz ve Küçük Prens’in kahkahalarını duyamıyoruz.

Gerçeğin mayasını gözle görebildiğimize inanıyoruz.

Büyüyoruz ve unutuyoruz.

12 yorum:

 1. Ben haaalaaa Küçük Prensi okumamanın ezikliği içerisindeyim. Bu yaşa geldim ve yok olmadı. Bir türlü yollarımız kesişmedi kendisiyle, oysaki cidden merak ediyorum, bazen bu kitaptan yapılan alıntıları görüyorum ve çok hoşuma gidiyor. En kısa zamanda edinip okumalıyım. Filmini de merak ettim şimdi ama sanırım önce kitabını okumalıyım. Teşekkürler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Okumalısın kesinlikle. Küçük Prens özeldir. Gerçi sen nasıl yapıyorsun bilmiyorum ama ben çok okumak isteyip, merak ettiğim kitapları sürekli ertelerim. Zihnimde ütopik bir yerdedir ve okursam hayal kırıklığına uğramaktan korkarım. O yüzden uzun zamandır Tutanamayanları erteliyorum mesela.

   Sil
 2. çok sevdiğim bu kitabın bu filmini izlemedim ama izlicem tabii. demek tişortu var ha bunu da alayım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İzle, hatta hemeeeen izle :D Evet, tişört aslında favorilerimdendir ama filmi izlemeye giderken giymek biraz saçma bir davranışımdı :D

   Sil
 3. Selam,gri palyaco'nun etkinliginden geldim ve güzel blogunu takibe aldim. Bana da beklerim :))
  www.gamzenindunyasi74.blogspot.com.tr

  YanıtlaSil
 4. Küçük Prensi okumadım ama inşallah en yakın zamanda bu uzun zamanda olabilir fırsat bulunca alıp okurum.
  Daha sonrada filmini izlerim:)
  Birde bu küçük prensin kalemliği, çantası, filan var d&r de hep görüyorum çok tatlı:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yakın zamanda oku :)) Küçüklüğümden bu yana defalarca okudum. Ben de İngilizce versiyonunu istiyorum, almak aklımda. Bakalım :)) Filmi de güzeldi ya.. Aslında tüm filmi anlatmak isterdim postta, spoiler vermemek için kendimi zorladım :D
   Onlara ben de bayılıyoruuum, çantasına özellikle :))

   Sil
 5. Küçük Prens kitabını okurken, kısacık bir kitap hala bitiremedin mi diyorlardı bana. Hayır diyordum. Her harfinde dünya gizli bu kitabın. Gerçekten çok dokunaklı bir kitaptı ama filmini izlemedim bende. Hatta filminin olduğunu bile bilmiyordum. Çok teşekkür ederim ! Filmine göz atacağım ^^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kalem Kuklası,
   Gerçekten de öyle. Küçük Prens çok özeldir ve sanırım herkese bu yönünü göstermiyor. Sevenler ve anlayanlar olarak seçilmiş insanlarız :D İyi izlemeler :))

   Sil
 6. Kitabını okudum ama henüz filmini izlemedim. Yorumun filmi daha çok merak etmeme yol açtı. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İrem Akay,
   Umarım filmini seversin, beğenmeyenler de var. Ama benim için Küçük Prens'in "yüreğe iyi gelen bir yanı var, armağan gibi" :)) Zaman zaman tekrardan okuyorum :))

   Sil